Kullebergskåsan        Klass: Elit        Uppdaterad: 20:23:06
Plac Nr Namn
Team
Klubb Märke Varv 1
Varv 4
Varv 7
Varv 10
Varv 2
Varv 5
Varv 8
Varv 3
Varv 6
Varv 9
Total
1 39 Johan Eklundh Sala MSK Sherco 28:52,0(1)
16:26,6(1)
32:15,6(1)
16:45,4(1)
16:05,2(1)
30:32,3(1)
17:21,9(1)
29:14,1(1)
17:50,4(1)
30:55,8(1)



3:56:19,3
2 211 Jonas Wikström SMK Dala Falun KTM 32:07,9(5)
16:56,4(2)
35:04,8(3)
19:19,2(2)
16:58,9(3)
31:22,2(2)
18:11,2(2)
31:09,9(3)
18:03,5(2)
35:21,6(2)



4:14:35,7
3 1111 Pontus Vestling Göta MS Beta 30:30,1(3)
17:37,9(5)
34:32,0(2)
19:56,0(4)
17:56,1(5)
32:31,9(3)
19:22,4(4)
30:52,8(2)
19:26,0(5)
35:25,7(3)



4:18:10,8
4 30 Lars Lindell Göta MS KTM 30:12,0(2)
17:10,6(3)
36:50,9(4)
19:34,6(3)
17:02,6(4)
34:07,3(4)
18:57,9(3)
32:23,9(4)
18:50,1(3)
37:00,7(4)



4:22:10,7
5 209 Peter Hultén Folkare MK Husqvarna 34:23,2(7)
18:11,8(6)
38:48,4(6)
22:55,0(5)
18:08,8(6)
35:40,4(6)
20:32,3(6)
33:55,6(7)
20:50,5(6)
41:38,0(5)



4:45:03,9
6 8 Niklas Berg Sala MSK Sherco 34:11,5(6)
18:22,3(7)
36:56,1(5)
18:20,4(7)
35:07,3(5)
19:24,6(5)
33:41,0(5)
19:20,7(4)



3:35:23,9
7 111 Ronnie Johansson SMK Hofors KTM 30:40,8(4)
17:20,5(4)

16:36,2(2)

33:55,5(6)




1:38:33,0
Kullebergskåsan        Klass: Junior        Uppdaterad: 20:23:07
Plac Nr Namn
Team
Klubb Märke Varv 1
Varv 4
Varv 7
Varv 10
Varv 2
Varv 5
Varv 8
Varv 3
Varv 6
Varv 9
Total
1 88 Jimmy Wicksell
EMX Racing
Göta MS KTM 28:07,7(1)
15:39,1(1)
31:50,3(1)
16:56,8(1)
16:02,2(1)
30:38,0(1)
17:29,2(1)
29:13,1(1)
18:27,0(1)
30:46,5(1)



3:55:09,9
2 48 Adrian Blomfelt Örbyhus MCK Beta 30:21,9(2)
18:26,9(5)
34:51,9(2)
20:04,1(2)
17:48,8(3)
34:09,1(4)
19:44,2(3)
31:59,4(3)
19:28,3(5)
35:39,4(2)



4:22:34,2
3 398 Jakob Thor Göta MS KTM 32:52,7(5)
18:31,6(6)
35:10,6(3)
20:11,9(3)
17:55,5(4)
34:15,9(5)
19:30,4(2)
33:09,6(5)
19:15,7(4)
36:01,2(3)



4:26:55,2
4 349 Leo Aaltonen Åsätra MK Husqvarna 35:17,0(6)
18:47,4(7)
37:14,4(4)
21:16,2(5)
19:40,5(8)
33:53,2(3)
20:24,2(4)
37:46,7(7)
19:02,6(3)
39:13,2(5)



4:42:35,3
5 70 Simon Persson Örbyhus MCK KTM 35:40,0(7)
18:26,3(4)
40:58,2(6)
20:58,1(4)
18:51,3(7)
36:41,5(6)
20:32,3(5)
33:52,6(6)
20:09,8(6)
38:43,6(4)



4:44:53,6
6 353 Lukas Rönning
Team Yamaha Center Västerås
Försvarsmaktens EK Yamaha 40:49,6(9)
20:29,6(9)
39:38,4(5)
21:37,9(6)
21:05,4(9)
41:40,8(8)
22:22,8(7)
39:46,2(8)
22:33,6(8)
40:20,7(6)



5:10:24,9
7 350 Karl Bengtsson SMK Dala Falun KTM 37:09,6(8)
19:35,9(8)
46:05,7(7)
18:36,0(6)
37:33,0(7)
22:01,5(6)
44:12,7(9)
21:37,9(7)
43:24,1(7)



4:50:16,4
8 220 David Holmqvist Örbyhus MCK KTM 32:02,3(4)
17:53,9(2)

18:06,7(5)
32:27,8(2)
32:39,0(4)
18:35,7(2)



2:31:45,4
9 158 Robert Engberg SMK Söderhamnsavdeln Husqvarna 30:38,3(3)
17:55,2(3)

17:30,1(2)

31:47,5(2)




1:37:51,1
Kullebergskåsan        Klass: Bredd        Uppdaterad: 20:23:07
Plac Nr Namn
Team
Klubb Märke Varv 1
Varv 4
Varv 7
Varv 2
Varv 5
Varv 8
Varv 3
Varv 6
Total
1 13 Anders Persson SMK Hofors KTM 31:34,9(4)
17:21,1(1)
34:12,1(2)
16:54,6(1)
31:52,3(2)
18:19,0(2)
31:38,0(1)
17:54,8(1)


3:19:46,6
2 27 Erik Jansson SMK Dala Falun Husqvarna 30:02,5(1)
17:37,7(3)
35:21,1(4)
17:18,7(2)
31:47,6(1)
17:57,4(1)
32:49,3(4)
18:35,0(2)


3:21:29,3
3 551 Jonas Aspegren Värmdö MK Husqvarna 31:11,5(3)
19:07,8(11)
34:34,0(3)
18:39,5(7)
32:58,4(3)
19:46,8(3)
33:49,8(6)
19:23,7(4)


3:29:31,6
4 3 Peter Jansson SMK Gävle Yamaha 30:58,1(2)
18:05,4(5)
41:13,1(14)
17:56,9(4)
33:44,8(4)
20:12,0(5)
32:17,8(3)
20:11,2(7)


3:34:39,2
5 11 Eddie Hallblom Grängesbergs MS Yamaha 31:49,1(5)
18:44,9(9)
36:49,8(6)
18:50,1(10)
36:23,2(7)
20:18,1(6)
34:24,8(7)
20:31,7(9)


3:37:51,6
6 18 Emil Aronsson Mockfjärd MK KTM 34:49,2(9)
18:28,7(7)
38:48,0(9)
18:41,8(9)
35:34,6(5)
21:08,5(12)
33:37,8(5)
20:29,4(8)


3:41:37,8
7 53 Jocke Wikstrand AMF Årsunda Beta 35:56,9(12)
17:27,5(2)
37:44,0(7)
18:33,8(6)
37:48,8(11)
20:25,1(9)
37:00,7(14)
19:29,0(5)


3:44:25,7
8 528 Lars Jonsson FMCK Stockholm Husqvarna 34:22,2(8)
20:05,8(16)
38:15,2(8)
18:41,6(8)
36:29,4(8)
20:22,7(7)
35:23,5(9)
21:28,7(14)


3:45:09,2
9 526 Tony Vesterholm SMK Hofors Husqvarna 31:56,0(6)
19:43,0(14)
38:58,0(10)
18:11,1(5)
36:18,8(6)
20:23,4(8)
39:51,9(17)
20:42,9(10)


3:46:05,1
10 12 Emil Kättström SMK Dala Falun KTM 36:17,8(13)
18:35,2(8)
39:21,1(12)
19:07,5(14)
38:12,7(14)
19:52,2(4)
35:31,8(10)
19:42,1(6)


3:46:40,4
11 166 Nicklas Kvist FMCK Stockholm Husqvarna 35:55,1(11)
19:33,0(13)
36:47,7(5)
19:47,7(17)
36:57,5(10)
20:54,2(11)
36:11,6(11)
20:56,5(11)


3:47:03,1
12 5 Niclas Vickström AMF Årsunda Husqvarna 36:26,4(14)
18:03,6(4)
40:09,2(13)
18:52,5(11)
36:52,3(9)
22:21,8(13)
36:43,0(13)
19:03,8(3)


3:48:32,6
13 14 Johan Bäckström SMK Gävle Husqvarna 38:43,5(18)
19:08,1(12)
39:20,5(11)
18:52,6(12)
37:54,2(12)
22:22,2(14)
35:04,9(8)
21:58,7(15)


3:53:24,8
14 1 Magnus Daniels Smedjebackens MCK KTM 35:25,9(10)
19:43,0(15)
43:41,8(15)
19:41,6(16)
39:29,2(15)
23:11,7(16)
36:34,7(12)
23:11,2(18)


4:00:59,3
15 9 Magnus Andersson Sala MSK Sherco 37:10,8(16)
21:04,5(21)
44:14,8(16)
20:25,8(21)
41:28,7(16)
22:39,8(15)
39:00,1(15)
22:44,7(17)


4:08:49,3
16 4 Jan Eriksson SMK Hedemoraavdelnin KTM 40:01,1(20)
20:21,2(18)
53:47,9(20)
19:49,4(18)
43:47,6(18)
20:39,8(10)
43:07,7(22)
21:21,7(13)


4:22:56,3
17 6 Patrik Tysk FMCK Falun KTM 41:10,3(23)
21:29,6(23)
45:23,6(17)
21:28,2(23)
44:43,8(20)
24:00,6(17)
43:58,7(24)
24:45,6(21)


4:27:00,3
18 7 Anders Bäcklin SMK Söderhamnsavdeln KTM 38:17,3(17)
22:35,9(24)
50:55,1(18)
21:51,8(24)
43:55,0(19)
27:15,7(19)
42:17,6(20)
24:35,6(20)


4:31:44,0
19 262 Karl Solvang Liljedal Skäftberg Rangers MC Kawasaki 39:54,3(19)
20:49,8(20)
53:47,8(19)
19:26,5(15)
53:38,9(22)
24:25,4(18)
42:31,2(21)
24:26,7(19)


4:39:00,6
20 29 Carl-Magnus Holmqvist FMCK Falun Husaberg 37:08,9(15)
18:48,1(10)
19:42,8(1)
19:01,1(13)
38:10,0(13)
39:25,4(16)
20:56,5(12)


3:13:12,9
21 356 Fredrik Eriksson AMF Årsunda Husqvarna 40:48,9(22)
20:09,0(17)
19:50,7(19)
42:55,5(17)
42:01,0(19)
22:33,8(16)


3:08:18,8
22 31 Johan Andersson Göta MS Husqvarna 42:40,5(24)
21:05,5(22)
21:00,0(22)
49:58,1(21)
41:33,8(18)
30:04,7(22)


3:26:22,6
23 17 Per Jonsson SMK Hofors Beta 32:04,1(7)
18:06,6(6)
17:32,3(3)

32:09,4(2)


1:39:52,3
24 40 Calle Bergström AMF Årsunda KTM 40:18,7(21)
20:35,2(19)
19:59,9(20)

43:16,0(23)


2:04:09,8
25 117 Stefan Karlsson Timrå EK Honda 1:33:39,3(25)






1:33:39,3
Kullebergskåsan        Klass: Motion        Uppdaterad: 20:23:07
Plac Nr Namn
Team
Klubb Märke Varv 1
Varv 4
Varv 2
Varv 5
Varv 3
Varv 6
Total
1 22 Johan Kivi SMK Gävle Husqvarna 17:37,5(3)
17:33,3(1)
34:55,8(1)
34:07,7(3)
17:11,4(1)
18:10,0(1)

2:19:35,6
2 221 Jonas Lindström FMCK Falun Sherco 17:41,8(5)
19:20,9(4)
36:58,9(5)
35:13,9(4)
19:01,3(6)
20:04,9(5)

2:28:21,7
3 216 Tomas Löfgren Skutskärs MS KTM 16:52,9(1)
18:31,7(2)
35:45,2(2)
41:09,0(12)
17:42,6(2)
18:21,7(2)

2:28:23,1
4 212 Victor Lundin SMK Tierp KTM 17:03,7(2)
18:41,6(3)
39:00,8(7)
37:07,0(5)
18:24,3(3)
20:19,0(6)

2:30:36,4
5 201 Jimmy Andersson SMK Dala Falun KTM 17:49,3(6)
20:02,9(6)
42:12,5(15)
37:43,8(6)
18:59,8(5)
19:34,7(4)

2:36:22,9
6 34 Tobias Lindholm SMK Gävle Husqvarna 18:16,9(7)
20:23,0(9)
36:32,0(3)
39:27,0(8)
20:24,6(15)
21:31,8(9)

2:36:35,2
7 525 Johan Selander FMCK Strängnäs 19:37,9(20)
20:22,1(8)
38:56,5(6)
40:45,4(11)
20:02,4(12)
21:22,7(8)

2:41:07,0
8 20 Viktor Fredriksson Folkare MK Suzuki 17:38,7(4)
20:34,3(10)
45:22,4(24)
39:33,4(9)
20:46,1(19)
19:31,4(3)

2:43:26,3
9 76 Krister Dolfberg Folkare MK Yamaha 19:19,7(16)
21:33,1(14)
41:55,4(13)
40:12,5(10)
20:08,5(13)
21:46,9(10)

2:44:56,0
10 62 Joakim Andersson MCK 4 All KTM 19:09,7(13)
20:55,1(11)
39:45,7(8)
44:13,5(15)
19:16,8(8)
22:26,3(15)

2:45:47,0
11 219 Ludwig Lötman Örbyhus MCK Husqvarna 19:25,2(18)
20:08,2(7)
44:31,9(19)
41:36,5(13)
19:17,0(9)
21:01,9(7)

2:46:00,6
12 214 Roger Dahlqvist SMK Dala Falun Husqvarna 19:59,3(23)
21:26,6(13)
45:02,7(21)
39:12,2(7)
20:55,3(21)
22:03,5(13)

2:48:39,6
13 545 Stefan Flodman SMK Dala Falun 18:24,1(8)
23:06,1(21)
36:36,0(4)
51:51,5(21)
18:38,0(4)
22:34,6(16)

2:51:10,3
14 932 Henrik Övragård Göta MS KTM 19:59,3(24)
21:19,2(12)
45:35,6(25)
44:52,7(16)
19:33,4(10)
22:02,1(12)

2:53:22,4
15 414 Pär Goude SMK Hedemoraavdelnin Beta 19:59,1(22)
21:49,3(15)
44:48,9(20)
43:57,6(14)
20:48,4(20)
23:27,6(17)

2:54:50,8
16 19 Dick Svallbring SMK Södermanlandsavd KTM 19:29,2(19)
22:18,4(17)
41:52,6(11)
51:30,4(20)
20:33,3(16)
22:19,0(14)

2:58:02,8
17 420 Jonas Friman FMCK Falun KTM 20:54,9(28)
24:25,8(25)
42:01,9(14)
45:51,1(17)
21:30,2(26)
24:46,1(20)

2:59:29,9
18 510 Rikard Åhlén SMK Gävle Husqvarna 19:04,7(11)
22:27,0(18)
43:07,2(16)
55:38,2(25)
21:06,5(22)
21:53,9(11)

3:03:17,5
19 244 Andreas Heering Mälardalens EK KTM 19:55,9(21)
21:57,6(16)
43:16,3(17)
52:44,5(22)
21:34,3(27)
24:02,9(18)

3:03:31,5
20 149 Dario Krajinovic FMCK Strängnäs KTM 20:08,4(25)
22:44,7(19)
46:31,6(27)
51:25,6(19)
21:16,2(23)
24:51,7(21)

3:06:58,3
21 54 Joakim Ilfeldt Hedlund SMK Gävle Husqvarna 21:30,8(29)
25:11,6(26)
43:39,2(18)
54:20,6(24)
22:33,8(29)
25:53,7(22)

3:13:09,6
22 213 Ola Parkheden Botkyrka MK KTM 23:03,5(36)
23:16,0(22)
49:36,8(32)
53:53,8(23)
22:53,7(31)
24:44,6(19)

3:17:28,5
23 217 Philip Hancock SMK Dala Falun Husqvarna 19:07,9(12)
24:07,2(24)
49:07,6(30)
48:32,3(18)
21:19,4(24)
38:04,4(29)

3:20:18,8
24 55 Thomas Åkerman FMCK Falun Husqvarna 18:52,0(9)
24:00,7(23)
41:03,0(10)
1:08:38,3(28)
20:45,3(18)
27:17,1(23)

3:20:36,3
25 222 Henrik Ingemar Joelsson Skutskärs MS Husqvarna 21:48,8(32)
22:47,3(20)
47:20,5(28)
1:00:57,2(26)
22:44,7(30)
28:34,5(25)

3:24:13,0
26 318 Jesper Birgersson
TM Maskin
Skutskärs MS KTM 23:00,4(34)
25:48,5(28)
55:26,6(35)
1:06:47,7(27)
24:32,5(33)
27:48,4(24)

3:43:24,0
27 768 Ralf Fabian Hästbacka Folkare MK KTM 23:03,3(35)
26:25,1(30)
55:58,1(36)
1:33:39,5(31)
25:57,3(36)
29:32,1(27)

4:14:35,5
28 10 Jonas Sved AMF Årsunda 24:24,6(38)
30:16,9(31)
1:08:42,3(37)
1:23:05,8(29)
25:48,7(35)
29:23,9(26)

4:21:42,2
29 203 Johan Pagard SMK Tierp Yamaha 24:41,6(39)
32:03,0(32)
1:10:02,7(38)
1:29:09,4(30)
29:24,8(37)
33:16,9(28)

4:38:38,4
30 218 Danjel Larsson Botkyrka MK 20:37,5(26)
25:51,1(29)
45:58,8(26)
27:01,9(2)
21:21,0(25)

2:20:50,2
31 15 Niklas Pantzar Botkyrka MK Husqvarna 22:22,9(33)
25:16,2(27)
53:13,6(33)
26:36,8(1)
23:40,4(32)

2:31:09,8
32 417 Stefan Roos SMK Gävle Yamaha 19:00,7(10)
19:38,9(5)
53:23,3(34)
19:02,4(7)

1:51:05,3
33 21 Peter Andersson AMF Årsunda 19:21,4(17)
39:53,0(9)
20:11,1(14)

1:19:25,6
34 666 Peter Gemski SMK Hofors 19:17,8(15)
41:54,4(12)
19:54,3(11)

1:21:06,5
35 627 Niclas Lindell SMK Hedemoraavdelnin KTM 21:31,2(30)
45:03,1(22)
20:42,9(17)

1:27:17,1
36 347 Hans Hamilton Göta MS KTM 20:49,2(27)
45:16,4(23)
21:51,2(28)

1:27:56,8
37 267 Christoffer Krispinsson Sala MSK GasGas 23:53,1(37)
49:27,7(31)
24:57,4(34)

1:38:18,2
38 131 Daniel Axelsson FMCK Falun Husqvarna 19:12,6(14)
48:52,9(29)


1:08:05,5
39 766 Peter Arnesson Folkare MK KTM 21:46,0(31)



21:46,0